آغاز ثبت نام دانش آموزان در مدارس لرستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲

 

دبیر ستاد ثبت نام دانش آموزان لرستان از آغاز ثبت نام دانش آموزان در مدارس لرستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری برپا نیوز ، دبیر ستاد ثبت نام دانش آموزان لرستان در گفتگو با خبرنگار استودیو الفبا از آغاز ثبت نام دانش آموزان در مدارس برای سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت : دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ باید بصورت حضوری در مدارس و با مسئولیت مدیر مدرسه در سامانه sida.medu.ir ثبت نام خود را نجام دهند .

 

حمید میرساکی با اشاره به ثبت نام ۲۵ هزار و ۲۳۰ دانش آموز پایه اولی در مدارس استان اظهارداشت: ثبت نام کلاس اولی ها با سن ۶ سال تمام (متولدین ۱ مهرماه ۱۳۹۴ تا ۱ مهرماه ۱۳۹۵ ) با ارائه تاییدیه از پایگاه سنجش سلامت انجام خواهد شد.

 

سرپرست اداره ارزیابی ، عملکرد و پاسخگویی به شکایت آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه ثبت نام در محدوده جغرافیایی مدرسه با توجه به جنسیت و دوره تحصیلی انجام می شود افزود : در یافت هر گونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث دانش آموزی و کتب درسی ممنوع می باشد.

 

وی گفت: کارشناسان و بازرسان اداره کل، و آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان به طور مستمر بر نحوه ثبت نام دانش آموزان نظارت خواهند کرد و خانواده ها هم هرگونه شکایت و در خواست خود را می توانند در سامانه www.shekayat.medu.ir ثبت کنند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود .

 

میرساکی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل اندیشیده شده گفت: برگزاری آزمون ورودی ، مصاحبه ، تعیین شرط معدل برای ثبت نام در مدارس دولتی جز هنرستانها برای انتخاب رشته و مدارسی که مصوبه خاص دارند ممنوع است.

 

گفتنی است سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ بیش از ۳۴۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۶۰۲ مدرسه دولتی و ۳۵۱ مدرسه غیر دولتی در سطح استان مشغول به تحصیل بودند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها