اطلاعیه فراخوان جذب مترجم رسمی قوه قضاییه در زبان اشاره

 

به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون جذب مترجمی رسمی زبان اشاره قوه قضاییه در سال ۱۴۰۱ می‌رساند؛ آزمون در دو بخش کتبی و شفاهی و طبق مقررات «قانون راجع به ترجمه اظهارات و اسناد در محاکم و دفاتر رسمی مصوب سال ۱۳۱۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی» و آیین نامه اجرای مربوط به آن در روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۴/۱۰ برگزار می گردد. ثبت نام در این آزمون منحصرا به صورت اینترنتی از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل فرشتگان به نشانی www.fib.iau.ir از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۱ آغاز و در روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۷ پایان می پذیرد. لذا کلیه متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، نسبت به ثبت نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

 

الف)شرایط متقاضیان

۱. تسلط به زبان اشاره ایرانی

۲. تابعیت جمهوری اسلامی ایران

۳.اعتقاد به اصل ولایت مطلقه فقیه در قانون اساسی

۴. داشتن حداقل ۲۵ سال

۵. نداشتن پیشینه موثر کیفری

۶. عدم اعتیاد به مواد مخدر

۷. عدم اشتهار به فساد اخلاقی و عقیدتی

۸. عدم محکومیت به انفصال از خدمات دولتی

۹. دارا بودن مدرک پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت قانونی دائم برای آقایان

 

ب)مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام اینترنتی

 

۱- تکمیل تقاضانامه الکترونیکی

۲- پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۲ میلیون ریال (دویست هزار تومان) به صورت الکترونیکی از طریق سایت www.fib.iau.ir

۳- فایل عکس اسکن شده؛ داوطلب می بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.

۱-۳- عکس ۳ در ۴ که در سال جاری گرفته شده باشد عکس (تمام رخ عکس)

۲-۳- اسکن شده فقط باید فرمت JPG داشته باشد.

۳-۳-اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰*۳۰۰پیکسل و حداقل ۳۰۰*۲۰۰ پیکسل باشد.

۴-۳- تصویر داوطلب باید واضح مشخص و فاقد اثر مهر منگنه و هرگونه لکه باشد.

۵-۳-حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

۶-۳- حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

۷-۳- حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

 

تبصره ۱- اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی شناسنامه و غیره) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند.

تبصره ۲- عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آن مشخص باشد.

تبصره ۳- در صورت ارسال عکس غیر معتبر ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.

 

تذکر مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های سابق، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

 

ب) تاریخ و نحوه ثبت نام:

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون جذب مترجم رسمی زبان اشاره در صورت داشتن شرایط مندرج در بند (الف) این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند (ب) اقدام و از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۱ لغایت روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۷ با مراجعه به سایت به نشانی www.fib.iau.ir نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تاپایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمنا یادآور می‌شود ثبت نام منحصرا به صورت الکترونیکی می باشد و داوطلبان لازم است از طریق سایت مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول بوده و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند.

تذکر مهم: پس از تکمیل فرم ثبت نام پرداخت هزینه الزامی است. در صورتی که هزینه شما پرداخت نشده باشد کارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد و امکان حضور در آزمون وجود نخواهد داشت دقت کنید پس از پرداخت حتماً کد رهگیری دریافت نمایید.

در صورت بروز هرگونه مشکل در فرم ثبت نام می توانید از طریق ارسال پیامک در پیام رسان واتساپ به شماره ۰۲۱۸۸۰۷۴۴۸۷۳ و یا استفاده از لینک http://wa.me/message/MDVXNG6XXJN2CI اقدام نمایید.

 

ت) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:

۱- کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۱۴۰۱/۴/۷مورخ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل فرشتگان به نشانی www.fib.iau.ir قرار خواهد گرفت آزمون در روز جمعه مورخ۱۴۰۱/۴/۱۰ منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

 

۲- ساعت شروع برگزاری آزمون و محل برگزاری آزمون در هنگام پرینت کارت بر روی کارت شرکت در آزمون درس خواهد شد. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمیباشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

 

تذکرات مهم:

۱- فرآیند کلی جذب مترجم زبان اشاره شامل دو بخش آزمون کتبی و شفاهی میباشد. بخش کتبی مشتمل بر کلیات حقوق، کلیات زبان فارسی و آشنایی با فرهنگ ناشنوایان و بخش شفاهی شامل ترجمه برخی از محتویات پرونده های قضایی از زبان اشاره به فارسی و بالعکس میباشد.

 

۲- آزمون کتبی به صورت تستی، در یک مرحله و در تاریخ مذکور انجام می‌شود افرادی که حد نصاب های تعیین شده را در آزمون کتبی کسب نمایند وارد مرحله آزمون شفاهی میگردند، کسب حد نصاب در امتحانات کتبی، ملاک پذیرش داوطلبان نمی باشد و از قبول شدگان در امتحانات کتبی جهت آزمون شفاهی دعوت به عمل خواهد آمد. معرفی افراد جهت انجام کارآموزی بر اساس بالاترین نمره آزمون شفاهی و همچنین تعداد مورد نیاز می باشد.

 

۳-متقاضی می‌بایست ساکن استان مورد تقاضا باشد و حداقل برای مدت ۱۰ سال در همان شهر فعالیت مترجمی زبان اشاره نماید.

 

۴- پس از قبولی متقاضی در آزمون های کتبی و شفاهی گذراندن ۳ماه دوره کارآموزی طبق ضوابط اعلامی الزامی است و قبولی نهایی منوط به تایید صلاحیت افراد توسط مدیریت نظارت بر وکلا، کارشناسان، مشاوران خانواده و مترجمان رسمی قوه قضاییه خواهد بود.

 

مدیریت نظارت بر وکلا، کارشناسان، مشاوران خانواده و مترجمان رسمی قوه قضاییه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها