تلنگر…. هفته خبرنگار فرا رسید

 

 

در دو سال گذشته به بهانه‌ی کرونا و بهانه های دیگر هیچ تجلیلی از طرف مسئولان دلفانی از خبرنگاران نشده،این در حالیست که در سال های گذشته بسیاری از ادارات و ارگان ها فقط برای یک روز هم که شده به خبرنگار توجه می کردند و با برگزاری نشستی علاوه بر بیان دستاوردهای خود از زحمات آنها قدردانی می کرد، ولی دو سال است که ویروس کرونا بهانه خوبی بود که باز هم خبرنگاران در حاشیه بمانند

بارها همین مدیران در سخنان و پیام های خود می گویند «رسانه ها پل ارتباطی مردم و مسولان هستند»؛ این جمله ایست که بارها شنیده ایم اما آیا این مسئولان برای مقاوم سازی این پل هزینه ای کرده اند؟!

 

تنها اتفاق روز خبرنگار در شهرستان ما تبریک های کلیشه ای و دسته جمعی برای خبرنگاران است، قشری که حداقل حقوقی از جایی دریافت نمی کنند و فقط بخاطر علاقه و پیگیری مطالبات مردمی تمام هزینه های جانبی را هم از جیب خودشان پرداخت می کنند تا بتوانند نقش خود را در جامعه ایفا نمایند.

 

بی توجهی مدیران بخصوص در دو سال اخیر باعث شده تا هفته خبرنگار هر سال غریبانه تر از سال گذشته در شهرستان دلفان بگذرد،

 

♦️و اما سخنی با مسئولان و مدیران شهرستان دلفان

 

👇👇👇👇

به اذعان مسئولان خبرنگاران و اهالی رسانه در شهرستان دلفان با در نظر گرفتن مشکلات بیشمار این شهرستان مجبور هستند تا ساز همراهی با مسئولان را بزنند ، خبرنگاران شهرستان دردهای مزمن را می بینند ولی مجبور هستند تا در بیشتر مواقع همراه باشند تا شاید این همراهی بتواند گرهی از مشکلات مردم را بردارند اما گویا این همراهی باعث شده تا برخی از مسئولان بد برداشت کنند و به خبرنگاران بعنوان روابط عمومی نگاه کنند و این یعنی اینکه این دسته از مدیران جایگاه این قشر را بدرستی تشخیص نداده و به نقش برجسته خبرنگاران در پیشبرد اهداف مدیران بی اطلاع هستند

 

مسئولان دولتی در رأس آن ها فرماندار، باید توجه داشته باشند که خبرنگاران در کنار تمام مشکلات مادی و مشقات زندگی در فضای خبر، نیازمند به ارسال عرض تبریک روز خبرنگار نمی باشند مدیران وظیفه دارند که شأن خبرنگاران و اهالی رسانه را حفظ کنند و کرامت این قشر را مورد بی حرمتی قرار ندهند. مسئولان از این نکته غافل نشوند که همیشه به خبرنگاران و رسانه ها احتیاج دارند. در حقیقت، این مسئولان هستند که سخت به خبرنگاران محتاجند نه خبرنگاران به مسئولان.

 

خبرنگاری در وهله نخست یک شأن اجتماعی و منزلت فرهنگی است و هر شأن و طبقه ای انتظار دارد که کرامت و احترامش پاس داشته شود. بر این مبنا، انتظار می‌رود مسئولان دولتی، شأن و کرامت رسانه ها را حفظ کنند و همچون مدیران سال های گذشته هفته خبرنگار را بصورت درست پاس بدارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها