دلفان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

دکتر یوسف جهانیان در گفت و گو با خبرنگار بازتاب دلفان افزود: ۲۲۱ هزار دُز واکسن کرونا تاکنون برای گروه‌های هدف واجد شرایط در این شهرستان تزریق شده است که از این تعداد واکسن تزریق شده ۱۰۴۰ هزار دُز، اول و ۸۵ هزار دُز دوم برای گروه‌های هدف علیه کرونا واکسینه شده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون شهرستان دلفان در وضعیت قرمز کرونایی می باشد گفت، ۱۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ شهرستان بستری هستند.

جهانیان ادامه داد: ۹۲/۴۳ درصد شهرندان دلفانی در نوبت اول  واکسینه شده اند و در نوبت اول و دوم ۷۵/۷۳ درصد و در هر سه نوبت ۲۷/۶۹ درصد واکسینه شده اند

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان بیان کرد: علت قرمز شدن مجدد افزایش تعداد موارد مثبت بستری بوده ولی تعداد موارد کلی بستری نسبت به هفته قبل کاهش پیدا کرده است.

جهانیان اضافه کرد: با توجه به نزدیکی به شلوغی بازار قبل از عید، چهارشنبه سوری، زیارت اهل قبور در پایان سال، دید و بازدید و مسافرتهای نوروزی مردم با جدیت و حساسیت ویژه دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کند

وی ضمن درخواست از عموم مردم برای توجه بیشتر و استقبال پر رنگ تر از انجام واکسیناسیون به ویژه نوبت سوم تاکید کرد بدون تردید پوشش حداکثری واکسیناسیون در کاهش موارد ابتلا، بستری و‌ مرگ ناشی از کووید و حتی سویه های جدیدتر آن موثر و کارا خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها