کاشت و توزیع ۴۰ هزار اصل نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در دلفان

به گزارش بازتاب دلفان علی حسینی در جمع خبرنگاران افزود: طرح هر شهید یک هزار نهال نیز در دلفان آغاز شده و در این راستا طرح ۲۶۷ هزار اصله نهال در گرامیداشت یاد و خاطره ۲۶۷ شهید والامقام این شهرستان هفته منابع طبیعی غرس می‌شود.

وی افزود: ۷۰۰ همیار طبیعت برای فرهنگ سازی و صیانت از منابع طبیعی با این اداره همکاری دارند و برای ترویج درختکاری و صیانت از جنگل ها نخبگان، ورزشکاران و مدال آور به عنوان همیار طبیعت انتخاب شده اند.

حسینی، با بیان اینکه منطقه میربگ جنوبی یک منطقه جنگلی است، بیان کرد:  احداث ساختمان  پاسگاه حفاظتی میربگ و فعالیت آن یکی از اقدامات مناسب برای حفاظت و صیانت از جنگل های منطقه است، و در این راستا یگان حفاظت شهرستان ساماندهی شده و به صورت دائم نیروی حفاظتی در کل سطح شهرستان استقرار یافته است.

مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دلفان، ذخیره گاه جنگلی گلابی وحشی چم حصارا با سطح ۱۰۰ هکتار از گونه های حنگلی نادر عنوان کرد و گفت: این منطقه محافظت شده و تحت مراقبت است. به گفته وی، در سطح ۵۰ هکتار از جنگل‌های منطقه جنوبی شهرستان طرح غنی سازی جنگل ها به اجرا درآمده است.

حسینی اضافه کرد: ۹میلیاد تومان اعتبار از محل اعتبارات مناطق محروم جهت اجرای پروژه‌های آبخیزداری جذب شده است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دلفان، اتمام پروژه کاداستر اراضی سطح شهرستان و جشن انفال، اجرای ماده ۵۶ برای ۲۰پلاک جامانده و پاکسازی شهر از زغال های غیر مجاز وتوقیف ۳۵ خودرو حامل زغال و چوب غیر مجاز و انتقال به پارکینگ نیروی انتظامی را از دیگر اقدامات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دلفان دانست و افزود: طرح ممیزی مراتع شهرستان در ۲۰هزار هکتار به اجرا درآمده و سند اراضی ملی بطور کامل اخذ شده است.

وی، با قدردانی از شهروندان و دوستداران طبیعت که دغدغه صیانت از عرصه های ملی را دارند، ادامه داد: با استفاده از توان و ظرفیت نیروهای محلی، متخلفان که اقدام به قطع درختان جنگلی نموده اند، شناسایی و با تشکیل  پرونده به مقامات قضایی معرفی شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها