کاهش ۱۰۰ لیتر سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی

 

 

برپا نیوز : چند هفته‌ای است که زمزمه واردات بنزین به گوش می رسد در این میان دولت نیز دست بکار شده و در حال اجرای طرح‌هایی برای کنترل مصرف بنزین و جلوگیری از واردات آن پس از سال ها خودکفایی است.

اگرچه سخنگوی دولت در سفر به لرستان افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرد اما به نظر می رسد دولت طرح هایی برای جلوگیری از واردات و افزایش مصرف بنزین دارد.

 

یکی از این تصمیمات که پس از چندی که به طور غیر رسمی شنیده می‌شد رنگ واقعیت گرفته کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین ۳۰۰۰ هزار تومانی شهروندان است.

 

معاون وزیر نفت دراین باره گفت: سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه در سراسر کشور کاهش یافت.

 

جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ماه جاری، سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی با کاهش ۱۰۰ لیتری، از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه کاهش یافت.

 

وی افزود: متوسط مصرف سوخت خودروهای داخلی ۱۰ لیتر به ازای پیمایش هر یکصد کیلومتر است که سهمیه ۲۵۰ لیتری بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی رقم بسیار بالایی بود که با توجه به بازنگری که صورت گرفت، در سراسر کشور این رقم به ۱۵۰ لیتر کاهش یافت.

 

معاون وزیر نفت با بیان اینکه “سهمیه ۶۰ لیتری بنزین ۱۵۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی پابرجاست”، گفت: فقط سهمیه دوم یعنی سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی کاهش یافته و مردم در تمامی جایگاه‌های سوخت به کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران دسترسی دارند و طبق بررسی که انجام شده بود، اغلب مردم از سهمیه دوم یعنی سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی کارت‌های سوخت خود اصلا استفاده‌ای نمی‌کردند و سوخت‌گیری آزاد را اغلب با کارت جایگاه‌داران انجام می دادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها