کمبود داروهای فصلی از نوع داروهای شربتی

 

 

پیام های دریافتی در خصوص کمبود داروهای شربتی باعث شد تا در جهت صحت و سقم موضوع سراغ این دارو ها را از داروخانه های سطح شهر نورآباد را بگیریم،

 

از چند داروخانه ای که سراغ انواع داروهای شربتی را گرفتیم همگی نداشتند، بیشتر هم پیشنهاد قرص را می دادند ،حتی هر چه هم اصرار کردیم نتوانستیم یک شربت آموکسی سیلین تهیه کنیم، بعضی از کارکنان داروخانه ها قفسه های خالی را نشان دادند و ادعا می کردند که درخواست خرید کردند ولی بعلت نبود برایشان نفرستادن.

 

این در حالیست که پیش از این سرم هم درسته داروخانه‌ها تقریباً کمیاب شده بود و برای تهیه یک سرم ساده شستشو باید از پارتی بازی استفاده می‌شد.

 

اما داستان کمبود داروها متفاوت است ، در این روزها که فصل سرما فرارسیده کمبود هر نوع دارو بخصوص داروهای شربتی برای کودکان می تواند مشکل را حادتر کند.

 

اما به گفته مسئولان ماجرا چیست 👇👇👇

 

♦️ #گرانی_شیشه باعث #کمبود داروهای #شربتی شد…❗️

 

 

🔸کمبود دارو به شربت‌ها و داروهای فصلی و تولید داخل رسید. اما این بار پای کمبود تولید یا تحریم دارو در میان نیست بلکه صحبت از گرانی شیشه‌های داروست.

 

🔸فاطمی، نایب رئیس انجمن داروسازی ایران گفت: علت دقیق کمبود دارو را خود ما هم نمی‌دانیم. ظاهراً افزایش قیمت شیشه در بازار باعث شده که تولید بعضی از داروها برای تولیدکننده‌ها صرف نکند.

 

🔸در حال حاضر کمبودها در برخی از داروها مانند سرم، آنتی‌بیوتیک‌ها و به‌طور کلی داروهای فصلی است مثل آنتی‌هیستامین‌ها و داروهای ضدسرماخوردگی مشاهده می‌شود.

 

🔸داروهایی که برای کودکان استفاده می‌شود، عمدتاً شربت هستند. برای شربت هم شیشه استفاده می‌شود. داروهایی که برای سرفه و سرماخوردگی استفاده می‌شود مانند اکسپکتورانت، استامینوفن، دیفن هیدارمین، لوراتادین جز اقلامی هستند که دچار کمبود شدند.

 

🔸در حالی داروهای آنتی‌بیوتیک در کشور با کمبود مواجه شده‌ است که روز گذشته پیام طبرسی، متخصص بیماری‌های عفونی در یک برنامه تلوزیونی نسبت به افزایش آنفولانزا هشدار داد. /تجارت‌نیوز

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها